EEF-SE0E391CR
- Mfr.Part #
- EEF-SE0E391CR
- Manufacturer
- Panasonic
- Package/Case
- Datasheet
EEF-SE0E391CR
- Description
- CAP ALUM POLY 390UF 2.5V SMD
- Stock
- 241
- Quality
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 390 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Tolerance :
- Type :
- Polymer
- Voltage - Rated :
- 2.5 V